Cirkelsåg MILWAUKEE M18 FCSDC165-552C 18 V
  • Best.vara
Cirkelsåg MILWAUKEE
M18 FCSDC165-552C 18 V
Kraftfull cirkelsåg 18 V Li-Ion med kolborstfri motor. 165 mm sågklinga. Max kapdjup på 66 mm. Kapar upp till 400 st träreglar (35x90 mm) med ett 5,5 Ah High Output-batteri. Geringskapacitet från 0° upp till 45° med möjlighet att gå ner till -5°. Enkel sågdjupinställning med metrisk graderad skala. Integrerad blåsfunktion ger ett dammfritt slutresultat. Utrustad med vinklingsbar utsugsadapter för anslutning till dammsugare. Magnesiumsko som reducerar vikt och ökar hållbarheten. LED-belysning. Flexibelt batterisystem, passar samtliga Milwaukee M18-batterier.
Standardutrustning: 2 st 5,5 Ah batterier, laddare, HM-cirkelsågklinga Ø 165 mm 24T, adapter för styrskena, sidoanhåll, utsugsadapter DEK26 och förvaringsväska.
BIG-artnr / Wijklunds artnr
42081752 / 10737241
Benämning
Enhet
KRT
Förp
1
Beskrivning
CIRKELSÅG M18 FCSDC165-552C
För att kunna handla hos oss och se priser behöver du Logga in eller Skapa konto
Beställningsvara
10 artiklar
Filtrera
42081752 / 10737241
EAN: 4058546571610
Best.vara Beställningsvara
EAN: 4002395377237
Batteri MILWAUKEE M18 B2 18 V 2,0 Ah Li-Ion
Best.vara Beställningsvara
Batteri MILWAUKEE M18 B4 18 V 4,0 Ah Li-Ion
Batteri MILWAUKEE M18 B5 18 V 5,0 Ah Li-Ion
Batteri MILWAUKEE M18 HB3 18 V 3,0 Ah Li-Ion
Batteri MILWAUKEE M18 HB5,5 18 V 5,5 Ah Li-Ion
Batteri MILWAUKEE M18 FB6 18 V 6,0 Ah Li-Ion
Batteri MILWAUKEE M18 FB8 18 V 8,0 Ah Li-Ion
Batteri MILWAUKEE M18 FB12 18 V 12,0 Ah Li-Ion
Batteri MILWAUKEE M18 B5-CR 18 V 5,0 Ah Li-Ion